Program
Haslev Køre- Og Rideforening


Online link

DRF Stævnesystem - Nordic Baltic Eventing Championship 2015 powered by Subaru
18/09/2015 - 20/09/2015


Klasseoversigt
1.Nordic-Baltic Eventing Championship CIC2* powered by Subaru - A
2.CIC1* incl. Nordic-Baltic Eventing Championship for junior/young riders - A
3.Nordic-Baltic Eventing Championship for ponies CCIP1* - A
4.CNC100 - CNC100 Hest - A

Program
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Nordic Baltic Eventing Championship 2015 powered by Subaru
18/09/2015 - 20/09/2015


1 Nordic-Baltic Eventing Championship CIC2* powered by Subaru - A


Start (dressur):Fredag kl. 10:00
Bane: 1

Ground Jury:
Ground Jury: H: Peter Fischer, C: Agata Jarzycka-Stefańska

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

0

3

CLAPTON

Thomas Pihl Jensen

Danmark

0

4

HOOKER SKOVGAARD

Louise Nielsen

Danmark

0

5

LASSE

Niels Goldschmidt

Danmark

0

6

HARRY POTTER

Ole Bay Jensen

Danmark

0

11

COCQUET VAN HET EXELMANSHOF

Steen Hvitved

Danmark

0

12

ROMOLUS

Nanna Mortensen

Danmark

0

16

LILLELUNDS HELLE

Ditte Katrine Oksen

Danmark

0

21

TOFTEGÅRDENS TOSCANA

Helena Graungaard

Danmark

0

24

PINVIGS GAMBLER

Poul Erik Gade

Danmark

0

33

STAUGAARD'S FLYING COLOURS

Hanne Wind Ramsgaard

Danmark

0

43

COCKTAIL IMPERIAL

Sofie L. Teglbjærg

Danmark

0

49

MADAM MIM

Maibrit  Laustsen

Danmark

0

57

MR. CHAPLIN

Anne-Dorthe Møller

Danmark

0

66

MALEVICH

Martina Häggblom

Finland

0

67

DUBLIN

Aki Karhapää

Finland

0

80

PRAESTEGAARDENS LEOPOLD

Hans Bauer

Norge

0

81

ROM TIKKA

Ellen Kristina Hynne

Norge

0

82

HUNTERS CHILI

Annicken Jegersberg

Norge

0

83

WELL TIMED

VILVI LAANET

Estland

0

118

FREDA

Erika Sjöström

Sverige

0

119

HEAVEN

Jonna Friman

Sverige

0

120

APOLLO GAMMELGÅRDEN

Alexandra Jurå

Sverige

0

122

VISCERA

Therese Viklund

Sverige

0

123

EASY TO LOVE

Anna Bredberg

Sverige

0

124

CARLOS

Ebba Adnervik

Sverige

0

125

BALLY QUANTOS

Henrik Adnervik

Sverige

0

126

GOLDEN MIDNIGHT

Elvira Stafverfeldt

Sverige

0

127

LILLBULLEN XX

Anna Fors

Sverige

0

130

EUFORIAN

Heidi Bratlie Larsen

Norge

0

131

CORLIDO

Ida Møller

Norge

0

132

UPLALA

Marthe Olsby

Norge

0

133

HOSS

Stine Skedsmö

Norge

Top | Retur

Program
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Nordic Baltic Eventing Championship 2015 powered by Subaru
18/09/2015 - 20/09/2015


2CIC1* incl. Nordic-Baltic Eventing Championship for junior/young riders - A


Start (dressur):Fredag kl. 10:00
Bane: 2

Springdommer:
Dressurdommere:H: Susanne Vennike, C: Seppo Laine

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

0

2

CAMELOT DAMGÅRD - 1

Mette Rise Christiansen

Danmark

0

8

SHJABRINA

Mia Hastrup

Danmark

0

15

SKRÆDDERDALS ANNABELL - 1

Matilde Skrædderdal Andersen

Danmark

0

22

FYRSTINDE TEMPTATION S.G.

Katrine Pørtner Karlsen

Danmark

0

28

MEMPHIS

Ida Knudsen

Danmark

0

31

EGEGÅRDENS CARISMA

Sara Brinkmann

Danmark

0

34

COMTESSE

Victoria Hjortnæs

Danmark

0

41

NIHEART

Anne-Dorthe Møller

Danmark

0

62

PROXIMATE WIZARD

Mai Kaas

Danmark

0

46

PRIOR'S CABBO

Tobias Jørgensen

Danmark

0

47

ROMALI

Maibrit  Laustsen

Danmark

0

116

STENVÆNGE POLISE

Simone Vinther

Danmark

0

50

DIVA DE VISION

Vivan Mary Ryslinge

Danmark

0

76

DOMINO

Maren Aurora Våge

Norge

0

78

CLAUDIA

Hilde Helene Øistad

Norge

0

79

SPECIAL DIAMOND

Anne-Cathrine Sellaeg

Norge

0

84

CADMIUM

ERKKI HÕIM

Estland

0

85

BINGOR

ANNA-LIISA RAUDSEPP

Estland

0

86

DUBAI

KARL ROBERT VALK

Estland

0

87

TREVOR

KÄTLIN HUNDIMÄGI

Estland

0

88

ORINTHIA

DAGMAR AINSOO

Estland

0

89

JONQUIL

VILVI LAANET

Estland

0

99

MANCHA

Isa Hedell

Sverige

0

100

HAVANNA (F. 5)

Tove Nodemar

Sverige

0

101

OZONE

Filippa Johansson

Sverige

0

102

CATHELAIN

Matilda Josefsson

Sverige

0

103

GASTON KLG

Elin Krantz

Sverige

0

104

KOOL BOUNCER

Aria Ramkali

Sverige

0

105

ARD GREYMAN ATTYRORY

Anna Hassö

Sverige

0

106

PEVERIL PETERSBURG

Jennifer Högström

Sverige

0

107

FELICIA

Amilia Johansson

Sverige

0

108

CARDYNAL FW

Stina Arosenius

Sverige

0

109

QUEEN (56) (SWB)

Michelle Ettwein

Sverige

0

110

CAYENNE

Evelina Carlsson

Sverige

0

111

CARLZON L

Johan Lundin

Sverige

0

112

GIVE ME FIVE

Cristina Della Casa

Sverige

0

139

CALVIN

Cecilie Eriksen

Danmark

0

69

BILLY CASH

Martina Häggblom

Finland

0

70

DRUMGUIDO

Tuike Laaksonen

Finland

0

71

EL SAMUEL

Emmi Laasa

Finland

0

72

CONNER K

Johanna Pohjonen

Finland

0

73

SOLBACKAS KIONGOZ

Veera Valjakka

Finland

0

74

CHINOUX Z

Karoliina Setälä

Finland

0

75

COLIBRI

Veera Manninen

Finland

0

129

CHALK'N TALK

Sophie Bergstrøm

Norge

Top | Retur

Program
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Nordic Baltic Eventing Championship 2015 powered by Subaru
18/09/2015 - 20/09/2015


3Nordic-Baltic Eventing Championship for ponies CCIP1* - A


Start (dressur):Fredag kl. 15:20
Bane: 1

Springdommer:
Dressurdommere:H: Peter Fischer, C: Agata Jarzycka-Stefańska

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

0

134

MAURUD'S LORD - 1

Sandra Håkonsen

Norge

0

136

ELECTRIC ENTERTAINER - 1

Maren Aurora Våge

Norge

0

97

EASTWOODS U IDEFIX - 1

Amanda Berglund

Sverige

0

94

TINGELING - 1

Patricia Hallberg

Sverige

0

65

SEDNA - 1

Janita Eronen

Finland

0

135

RAWA'S SINZANO - 1

Emilie Laumann

Norge

0

60

WEST SIDE SWEET BABATI - 1

Liva K. Julegaard

Danmark

0

40

SISSI.DK TENTO - 1

Julie Müller

Danmark

0

10

DENVER - 1

Rikke Nyboe Andersen

Danmark

0

19

RUBY GOLD II - 1

Rikke Nyboe Andersen

Danmark

0

90

OTTOMAR - 1

MARIA SEIN

Estland

0

91

GOGO DEMON - 1

NORA KURIK

Estland

0

92

LACKEN KING - 1

Emma Hessel

Sverige

0

93

FLOWERHILLS KALVIN - 1

Lina Forsberg

Sverige

0

96

DIMMANS EROS RNF 182 - 1

Moa Nordfjäll

Sverige

0

95

JONNY ROCKER - 1

Amanda Sternberg

Sverige

0

98

U2 - 1

Anna Wettemark

Sverige

0

54

SØBORGGÅRDS BASTOGNE - 1

Jade Schlichting

Danmark

0

52

MAGGIE STENSBÆK - 1

Silla W. Claësson

Danmark

0

39

SNUSKE - 1

Sara Ravnholt Urth

Danmark

0

36

FUGLEKILDES DANNY - 1

Camilla Zacho Larsen

Danmark

0

42

CILAS REGAL - 1

Sara Koue

Danmark

0

51

REJA - 1

Louise Jørgensen

Danmark

0

20

SØBORGGÅRDS TIPPO - 1

Jade Schlichting

Danmark

Top | Retur

Program
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Nordic Baltic Eventing Championship 2015 powered by Subaru
18/09/2015 - 20/09/2015


4CNC100 - CNC100 Hest - A


Start (dressur):Fredag kl. 16:10
Bane: 2

Springdommer:
Dressurdommere:C: Mimi Eggert-Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

63

WIND ON LINE

Anna Karin Stål

Sverige

2

59

FIREFLY

Christina Stecher

Edelgårdens Rideklub

3

138

WANESSA LYNGHØJ

Therese Skardal

Haslev Køre- Og Rideforening

4

115

KATAGINA SKOVGAARD

Louise Hededam Ottenheim

Haslev Køre- Og Rideforening

5

140

KINGSTEAD ANGIE

Josefine Cady

Danmark

6

18

RODION

Pia Refslund Elbo

Holmegårdens Rideklub

7

38

LANDANO

Camilla Eriksen

Haslev Køre- Og Rideforening

8

9

IT'S A JEWEL

Bianca G Bagge

Helsinge Rideklub

9

114

PICCANT SE

Heidi von Buxhoeveden

Sverige

10

58

HALDGÅRDENS BALCORDE

Annika Dyhr Andreasen

Søborggård Rideklub

11

56

MAY WAY

Diana Kramer

Danmark

12

35

LUCKY LIMBO

Felicia Nyløkke

Danmark

13

128

C-DUR´S PACIFIC

Pernille Lieng Johanson

Norge

14

23

SOLHJEM´S MAESTRO

Trine Glückstadt

Haslev Køre- Og Rideforening

15

48

BAKKEGÅRDENS HUNTER

Nick Jensen

Edelgårdens Rideklub

16

37

TROLDHØJS BLINKI

Mette Svarrer Christensen

Sportsrideklubben

17

25

DON VALLENTIN

Mette-Stine Folkmar Jakobsen

Edelgårdens Rideklub

18

27

TIBERIUS IMPERIAL

Henning Møller Hansen

Sundeved Rideklub

19

61

WINNING PLEASURE (USA)

Laura Johansen Skov

Haslev Køre- Og Rideforening

20

7

LIBERTY

Julie Hansen

Silkeborg Rideklub

21

1

HALDGÅRDENS LOULU BACK

Rikke Mortensen

Klithuse Militaryklub

22

14

BIRKNÆS ASTA

Sanne Sejer Lindeløv

Ringsted Rideklub

23

17

MR. RUBINO

Ann Catrine Fischer Christiansen

Sportsrideklubben

24

53

CHILI - Z (RAMONA)

Emilie Maja Jensen

Haslev Køre- Og Rideforening

25

32

COCO-CANDIE VISION

Vivan Mary Ryslinge

Danmark

26

55

DUCATI AL ZIYADAH

Louise Nielsen

Danmark

27

121

QUEEN SERENE

Therese Viklund

Sverige

28

44

RAWA'S MOJITO

Hanne Wind Ramsgaard

Danmark

29

113

SABINILLA

Cristina Della Casa

Sverige

30

137

CHARDONNAY

Amilia Johansson

Sverige

31

64

WINDMAIL IRMANDERA

Anna Karin Stål

Sverige

Top | Retur