Resultater
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening B-stævne i military
02/06/2013 - 02/06/2013


Klasseoversigt
1.Military CNC1* - FEI 09 B* Hest - A
2.Military CNC100 - CNC100 Hest - A
3.D4 Mesterskab for heste - CNC100 Hest - A
4.Military CNC90 - CNC90 Hest - C-klasse - A
5.Military CNCP2* - FEI 09 B1* Pony - A
6.Military CNCP1* - FEI 09 A1* Pony - A
7.Military CNCP90 - CNCP90B Pony - A
8.D4 Mesterskab for ponyer - CNCP90B Pony - A

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening B-stævne i military
02/06/2013 - 02/06/2013


1 Military CNC1* - FEI 09 B* Hest - A

Antal plac.: 6
Dotering: 2000, 1500, 1000, 450, 450, 450

Sponsor: CARE4LIFE og RIDEHESTEN
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

2

115

GAMLISH CHADAY-DELIGHT

Katja Berg

Sportsrideklubben Vallensbæk

46,09

4,00

0,00

50,09

1

4

47

LUCKY LUKE

Bianca Walton

Ringkøbing Rideklub

48,43

4,00

0,00

52,43

2

20

132

SOLVANGS TRAICY

Aminda Ingulfson

Sverige

52,65

0,00

0,00

52,65

3

6

101

MONIQUE

Nicoline Christiansen

Haslev Køre- Og Rideforening

53,12

0,00

0,00

53,12

4

22

131

CHELSEA

Tia Lundemose Andersen

Kallehavegård Rideklub, Randers

54,84

0,00

0,00

54,84

5

16

2

JAKO´S LAVISH

Nanna Ellefsen

Gentofte Rideklub

52,34

4,00

0,00

56,34

6

1

130

VIENNA IMPERIAL

Tia Lundemose Andersen

Kallehavegård Rideklub, Randers

57,03

0,00

0,00

57,03

13

8

STAUGAARD'S ROYAL PRINCE

jonas torup hofer

Hylke Og Omegns Rideforening

55,78

4,00

1,20

60,98

11

109

COCQUET VAN HET EXELMANSHOF

Steen Hvitved

Haslev Køre- Og Rideforening

56,40

4,00

1,20

61,60

18

36

CANTETT ASK

Sofie L. Teglbjærg

Vestegnens Rideklub

61,25

4,00

0,00

65,25

8

103

CALVIN

Cecilie Eriksen

Haslev Køre- Og Rideforening

52,18

0,00

24,40

76,58

3

127

KIM AF TOLLSTAD

Ronja Johansson

Sverige

47,96

5,00

32,80

85,76

12

49

VALORE'S PAINTED POWER

Mathilde Bjørn Bonde

Helsinge Rideklub

59,06

8,00

20,00

87,06

15

34

LILLELUNDS HELLE

Ditte Katrine Oksen

Langholt Rideforsamling

62,50

4,00

26,00

92,50

7

80

PINVIGS GAMBLER

Poul Erik Gade

Hylke Og Omegns Rideforening

65,93

4,00

26,80

96,73

5

50

MR CHAPLIN (SWB)

Diana Kramer

Egum Rideklub

45,93

Disk

10

7

CLAPTON

Thomas Pihl Jensen

Kellerup Rideklub

55,93

Disk

19

32

KÆRGARD'S BALLY SKYWALKER

Simone Kofoed

Klithuse Militaryklub

58,90

Disk

9

21

ROMOLUS

Nanna Mortensen

Nordlandets Rideklub

63,59

Disk

21

116

FAIRPORT XX (DEN)

Sissel Schult

Klithuse Militaryklub

75,15

Disk

14

118

ARMSTRONG D.

Josefine Cady

Aagerupgård Sportsrideklub

59,68

Disk

17

16

FRITZ

Ida Knudsen

Haslev Køre- Og Rideforening

60,93

Ej m

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening B-stævne i military
02/06/2013 - 02/06/2013


2Military CNC100 - CNC100 Hest - A

Antal plac.:6
Dotering:1500, 1000, 800, 450, 450, 450

Sponsor:  DYKKERGITTE og ZINOBEL
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

15

51

DESIREE

Benjamin Jørgensen

Slagelse Rideklub

47,72

0,00

0,00

47,72

1

5

46

PUMPKIN X

Louise Nielsen

Allerupgaard Rideklub

51,47

0,00

0,00

51,47

2

1

120

CORVETTE

Liv Lauritsen

Dyresten Rideklub

48,40

4,00

0,00

52,40

3

10

19

CASTOR TROY

Maiken Garvang Frank-hansen

Sportsrideklubben

54,54

0,00

0,00

54,54

4

8

12

PRIOR'S CABBO

Anethe Madsen

Riders Cup

55,90

0,00

0,00

55,90

5

12

24

BIRKNÆS ASTA

Sanne Sejer Lindeløv

Stevnsbogaard Rideklub

56,59

0,00

0,00

56,59

6

19

45

STALD MEJSES FRANKIE

Simone Bøgelund Nielsen

Haslev Køre- Og Rideforening

43,29

16,00

0,00

59,29

13

52

HAVEMOSEGAARDS CASSIUS

Line Enggaard Bergmann

Hillerød Sportsrideklub

52,84

5,00

1,60

59,44

20

77

PAINTERS RED MOLLY

Maibrit  Hededal Rokkjær Laustsen

Aalestrup og Omegns Rideklub

48,75

4,00

6,80

59,55

9

9

GALAXIE (SAHARA)

Anne Hvidt

Slagelse Garnisons Idrætsforening Rideklub

52,15

4,00

4,00

60,15

7

125

CHILA-ALSIDIG

Anne Marie Pind Andersen

Kirstineholm Rideklub

58,29

0,00

2,80

61,09

17

86

COMTESSE

Victoria Hjortnæs

Sportsrideklubben

52,84

4,00

7,60

64,44

11

104

ARGON

Josefine Letholm Kofod

Midtbornholms Rideklub

52,84

5,00

6,80

64,64

22

54

WODAN

Nynne Hardrup

Søborggård Rideklub

54,88

12,00

0,00

66,88

4

133

IT'S A JEWEL

Bianca G Bagge

Helsinge Rideklub

48,40

0,00

23,60

72,00

18

20

JARL AF STØVLEBÆK

Christina Andersson

Haslev Køre- Og Rideforening

48,75

0,00

30,40

79,15

2

97

SANTAS LORD

Hanna Berg

Sverige

55,56

0,00

31,60

87,16

23

121

TIMO

Liv Lauritsen

Dyresten Rideklub

57,61

4,00

25,60

87,21

14

58

ENGHAVEGAARDS CANCELLARA

Maria Nielsen

Allerupgaard Rideklub

43,97

Disk

16

56

GL. NØGLEGÅRDS ROSIGNUOLA

Christina Kolter

Holmegårdens Rideklub

55,56

Disk

6

18

ARAMIS

Lene Mari Ingvaldsen

Blaabjerg Rideklub

46,70

Disk

3

31

CANDY

Randi Constance Stamer Nielsen

Rideklubben Egene

Ej m

21

102

LERTEVANG´S CAILEX

Anne Forsberg Bøjsen

Kellerup Rideklub

64,09

Udgå

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening B-stævne i military
02/06/2013 - 02/06/2013


3D4 Mesterskab for heste - CNC100 Hest - A

Antal plac.:1
Dotering:1500, 1000, 800, 450, 450, 450

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

1

88

GREY GIRL

Helena Graungaard

Haslev Køre- Og Rideforening

45,34

0,00

0,00

45,34

1

2

83

NORDDALENS SPEEDFIRE

Simone Bøgelund Nielsen

Haslev Køre- Og Rideforening

46,02

0,00

0,00

46,02

3

110

SHJABRINA

Irene Mia Hastrup

Haslev Køre- Og Rideforening

49,09

0,00

0,00

49,09

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening B-stævne i military
02/06/2013 - 02/06/2013


4Military CNC90 - CNC90 Hest - C-klasse - A

Antal plac.:11
Dotering:1000, 700, 500, 450, 450, 450

 
Ærespræmie:  BARITO DESIGN OF COPENHAGEN

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

16

10

CALINE

Bonnie Hall

Team Hedegårdens Rideklub

39,54

0,00

0,00

39,54

1

37

107

OCEAN

Johan Iversen

Næstved Sportsrideklub

44,65

0,00

0,00

44,65

2

20

15

KAZOOM

Vivan Mary Ryslinge

Haslev Køre- Og Rideforening

45,00

0,00

0,00

45,00

3

34

73

SUSANNAH

Thomas Pihl Jensen

Kellerup Rideklub

46,02

0,00

0,40

46,42

4

4

84

EJSTRUPBÆKGÅRDS LAJOS

Hanne Wind Ramsgaard

Aulum Og Omegns Rideklub

47,38

0,00

0,00

47,38

5

27

61

EPOKE

Tim Buhl Petersen

Slagelse Garnisons Idrætsforening Rideklub

48,06

0,00

0,00

48,06

6

41

71

COME ON

Michael Brandt

Sportsrideklubben

49,09

0,00

0,00

49,09

7

32

70

LAYLA V

Kira Levy Kaysfeld

Sportsrideklubben

49,43

0,00

0,00

49,43

8

17

113

ALTHOFFS PRIMULA

Lise Rohden

Tuse Næs Køre- Og Rideforening

46,70

0,00

2,80

49,50

9

13

64

SØBORGGÅRDS PI-SHERRY

Anja Eberhardt Jensen

Søborggård Rideklub

47,38

0,00

2,40

49,78

1

7

59

PRIOR'S CALVADO

Louise Nielsen

Allerupgaard Rideklub

50,11

0,00

0,00

50,11

11

38

106

HASSELGAARDENS KICKI

Louise Hededam Ottenheim

Haslev Køre- Og Rideforening

50,45

0,00

0,00

50,45

39

108

THERA EG

Nia Ostermann Johansen

Haslev Køre- Og Rideforening

45,68

4,00

0,80

50,48

15

81

ASCHANTI

Thit Mølgaard Jessen

Hylke Og Omegns Rideforening

50,11

0,00

0,80

50,91

29

69

COCKTAIL IMPERIAL

Henning Møller Hansen

Ottersbøl Rideklub

48,75

0,00

2,80

51,55

33

26

BALOO

Lotte Koefoed Pedersen

Klithuse Militaryklub

47,38

0,00

4,40

51,78

26

43

ARMANI

Bill Larsen

Haslev Køre- Og Rideforening

52,15

0,00

0,00

52,15

28

44

MOSEGÅRDENS DUKAT

Gitte Skytte

Haslev Køre- Og Rideforening

48,40

4,00

0,00

52,40

42

129

WINNING PLEASURE (USA)

Vivan Mary Ryslinge

Haslev Køre- Og Rideforening

52,50

0,00

0,00

52,50

12

66

ARAMIS

Hanne Juel Jensen

Mejlby Rideklub

55,22

0,00

0,00

55,22

11

68

CORILANDO

Majbritt Jacobsen

Nørre Djurs Rideklub

55,56

0,00

0,00

55,56

18

57

SOLHJEM´S MAESTRO

Trine Glückstadt

Rideklubben Epona

37,84

18,00

0,00

55,84

6

29

QUESTIONABLE DIAMOND

Benedicte Nielsen

Hornum-Ulstrup Rideklub

56,59

0,00

0,00

56,59

10

60

HALDGÅRDENS LADY BACK

Heidi Sørensen

Nykøbing Falster Rideklub

57,27

0,00

0,00

57,27

25

23

A'NAN H

Karina Andersen

Nørhalne Rideklub

55,56

0,00

2,00

57,56

40

85

STAUGAARD'S FLYING COLOURS

Hanne Wind Ramsgaard

Aulum Og Omegns Rideklub

56,25

4,00

0,00

60,25

9

35

KILKENNY SPRING

Lena Christensen

Ringsted Rideklub

56,59

4,00

0,00

60,59

36

105

CORVETTE IMPERIAL

Anders Bo Rasmussen

Mattssons Rideklub

60,00

4,00

0,80

64,80

5

117

IN EXCESS XX

Sissel Schult

Klithuse Militaryklub

53,52

16,00

0,00

69,52

3

111

HESTEKLEWA LUSKE BUKS

Irene Mia Hastrup

Haslev Køre- Og Rideforening

45,68

4,00

20,80

70,48

22

53

MINIMALIST (ARNIE)

Vicky Rieunier

Nordsjællands Sportsrideklub

55,56

4,00

12,00

71,56

31

67

LE-QUI'TO

Josefine Albin

Skæve Rideklub

50,45

4,00

20,00

74,45

21

82

MAREZZO XX (SWE)

Emilie Trier

Holte Ride-Klub

57,27

0,00

25,00

82,27

35

94

ARTHUR

Helena Small

Holte Ride-Klub

56,25

4,00

25,00

85,25

2

100

KAMENE

Hanna Berg

Sverige

48,40

4,00

34,00

86,40

24

27

MOREMONEY MAGNETO - 1

Maria Juul Rasmussen

Holte Ride-Klub

45,68

4,00

48,80

98,48

8

40

HØJRUPGÅRDS UNITED WORLD

Ann-Louise Jorck-Jorckston

Skovly Rideklub

45,68

0,00

86,40

132,08

23

98

JAGULAR POOH

Hanna Berg

Sverige

56,25

8,00

96,40

160,65

1

79

COCO-CANDIE VISION

Vivan Mary Ryslinge

Haslev Køre- Og Rideforening

47,72

Disk

30

76

RIYADH

Louise Nielsen

Allerupgaard Rideklub

47,04

Disk

14

112

LUCY IN THE SKY (31) (SWB)

Thomas Nowak

Haslev Køre- Og Rideforening

55,22

Disk

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening B-stævne i military
02/06/2013 - 02/06/2013


5Military CNCP2* - FEI 09 B1* Pony - A

Antal plac.:3
Dotering:2000, 1500, 1000, 450, 450, 450

Sponsor:  NOSTO
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

9

6

CAMELOT DAMGÅRD - 1

Mette Rise Christiansen

Haslev Køre- Og Rideforening

48,43

0,00

0,00

48,43

1

5

128

DENVER - 1

Rikke N. Andersen

Sportsrideklubben Vallensbæk

50,93

4,00

0,00

54,93

2

1

62

HESTEKLEWA WENDY - 1

Mai Kaas

Vestermarie - Nylars Køre- & Rideforening

53,74

0,00

4,00

57,74

3

6

124

TINGELING - 1

Filippa Johansson

Sverige

62,50

4,00

0,00

66,50

11

63

ØSTBOS TODO - 1

Mai Kaas

Vestermarie - Nylars Køre- & Rideforening

49,21

0,00

20,00

69,21

4

126

SPIRIT OF BIG MEADOW - 1

Isabella Lidbrandt

Sverige

49,53

Disk

10

14

MØRKBAK'S DOTH - 1

Elisabeth Eliesen

Egedal Rideklub

51,87

Disk

2

33

CILAS REGAL - 1

Lecia Remmevad

Tjele Military Klub

53,28

Disk

7

92

MISS FRIDA - 1

Sofia Andersson

Sverige

54,84

Disk

8

95

DIMMANS EROS - 1

Moa Nordfjäll

Sverige

57,34

Disk

3

123

EASTWOOS SALLY - 1

Amilia Johansson

Sverige

82,96

Disk

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening B-stævne i military
02/06/2013 - 02/06/2013


6Military CNCP1* - FEI 09 A1* Pony - A

Antal plac.:2
Dotering:1500, 1000, 800, 450, 450, 450

Sponsor:  SUPERBRUGSEN HERFØLGE og LAND OG FRITID RINGSTED
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

4

28

SPOOKY - 1

Tobias Jørgensen

Slagelse Rideklub

50,54

4,00

0,00

54,54

1

5

1

TATOO - 2

Chelina Bonne

Haslev Køre- Og Rideforening

53,80

4,00

0,00

57,80

2

1

65

RAWA'S SINZANO - 1

Lecia Remmevad

Tjele Military Klub

60,81

8,00

9,60

78,41

3

134

THORNDALS ALPHA - 1

Cecilie Eder

Allerupgaard Rideklub

75,97

8,00

27,60

111,57

6

17

ALFREDO GALLARDO - 2

Emilie Kærsgaard

Gjern Rideklub

58,69

Disk

2

122

EASTWOODS U IDEFIX - 1

Amilia Johansson

Sverige

65,38

Disk

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening B-stævne i military
02/06/2013 - 02/06/2013


7Military CNCP90 - CNCP90B Pony - A

Antal plac.:2
Dotering:1000, 700, 500, 450, 450, 450

Sponsor:  FOCUS UR og STORSMEDEN
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

4

119

SIGERSHOLMGÅRDS JEUNESS - 2

Julie Müller

Rideklubben Falken

56,25

0,00

0,00

56,25

1

1

5

INDIANA - 2

Elisabeth Eliesen

Egedal Rideklub

60,00

0,00

0,00

60,00

2

6

87

LYNETTE SØBLINK - 1

Annika Dyhr Andreasen

Søborggård Rideklub

47,72

4,00

80,80

132,52

3

89

EHC'S YASMIN - 1

Sara Bech Strøm

Thorsø Rideklub

50,45

Disk

2

78

STENGÅRDENS TRINITY TOUCH - 1

Emilie Kærsgaard

Gjern Rideklub

50,45

Disk

5

74

SIEGÅRD'S MYNTHE - 1

Fanny Ferslew

Søborggård Rideklub

43,29

Disk

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening B-stævne i military
02/06/2013 - 02/06/2013


8D4 Mesterskab for ponyer - CNCP90B Pony - A

Antal plac.:2
Dotering:1000, 700, 500, 450, 450, 450

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

5

41

KJØLENS FRIGGER - 1

Laura Johansen Skov

Haslev Køre- Og Rideforening

45,00

4,00

0,00

49,00

1

3

75

WISH ME LUCK - 1

Lærke Jonsson

Slagelse Rideklub

53,18

4,00

0,00

57,18

2

4

39

HEDEGÅRDENS JUNKER - 1

Emma Marie Hansen

Haslev Køre- Og Rideforening

56,93

Disk

2

25

KLEPHOLMS VENUS - 1

Lena Alice Ellingsen

Nordvestsjællands Rideklub

49,09

Disk

1

99

V.I.P. ALASKA - 1

Kathrine von Haven

Haslev Køre- Og Rideforening

61,02

Disk

Top | Retur