Resultater
Resultater
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening C-stævne i military
28/04/2013 - 28/04/2013


Klasseoversigt
1.Military CNC100 - CNC100 Hest - A
2.Military CNC90 - CNC90 Hest - A
3.Military CNC90 - CNC90 - Hest - D-klasse - A
4.Military CNC 80 - CNC80 Hest - D-klasse - A
5.Military CNCP1* - FEI 09 A1* Pony - A
6.Military CNCP90 - CNCP90B Pony - A
7.Military CNCP80 - CNCP80B Pony - D-klasse - A
8.Military CNCP60 - CNCP70 Pony - D-klasse - A

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening C-stævne i military
28/04/2013 - 28/04/2013


1 Military CNC100 - CNC100 Hest - A

Antal plac.: 8
Dotering: 800, 500, 400

Sponsor: Fryland Rideudstyr
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

32

167

LÖWES DOUGLAS

Bianca Walton

Ringkøbing Rideklub

47,04

0,00

0,00

47,04

1

31

17

CHELSEA

Tia Lundemose Andersen

Kallehavegård Rideklub, Randers

48,40

0,00

0,00

48,40

2

10

124

CALVIN

Cecilie Eriksen

Haslev Køre- Og Rideforening

52,50

0,00

0,00

52,50

3

17

134

MONIQUE

Nicoline Christiansen

Haslev Køre- Og Rideforening

53,18

0,00

0,00

53,18

4

27

153

GAMLISH CHADAY-DELIGHT

Katja Berg

Sportsrideklubben Vallensbæk

51,13

4,00

0,40

55,53

5

11

135

BALZERLUNDS DUSTY ROYALTY

Rikke Mortensen

Klithuse Militaryklub

53,86

0,00

2,40

56,26

6

14

14

HALDGÅRDENS BAQUE

Anja Danielsen

Klithuse Militaryklub

52,50

4,00

0,00

56,50

7

1

7

BALZERLUNDS LITTLE SECRET

Henriette Bedsted

Klithuse Militaryklub

52,50

4,00

0,40

56,90

8

28

117

JARL AF STØVLEBÆK

Christina Andersson

Haslev Køre- Og Rideforening

51,81

0,00

5,60

57,41

30

5

CLAPTON

Thomas Pihl Jensen

Kellerup Rideklub

57,95

0,00

0,00

57,95

5

166

LUCKY LUKE

Bianca Walton

Ringkøbing Rideklub

51,81

0,00

11,20

63,01

12

38

CANTETT ASK

Sofie L. Teglbjærg

Vestegnens Rideklub

59,31

4,00

0,00

63,31

6

32

EDMONTON

Cirkeline Bryde

Søborggård Rideklub

62,04

0,00

1,60

63,64

18

137

GRACE (31) (SWE) - 3

Kira Ragnarsdottir

Nexø Rideklub

58,63

0,00

8,00

66,63

23

136

ENGHAVEGAARDS CANCELLARA

Maria Nielsen

Allerupgaard Rideklub

47,04

8,00

12,00

67,04

20

140

COCQUET VAN HET EXELMANSHOF

Steen Hvitved

Haslev Køre- Og Rideforening

67,50

4,00

0,40

71,90

26

35

LILLELUNDS HELLE

Ditte Katrine Oksen

Vester Mølle Sportsrideclub

62,04

4,00

6,40

72,44

21

50

HAVEMOSEGAARDS CASSIUS

Line Enggaard Bergmann

Hillerød Sportsrideklub

54,54

2,00

18,00

74,54

16

130

BIRKNÆS ASTA

Sanne Sejer Lindeløv

Stevnsbogaard Rideklub

51,81

0,00

28,00

79,81

29

22

TIMO

Liv Lauritsen

Dyresten Rideklub

68,86

0,00

11,20

80,06

25

67

CASTOR TROY

Ulf Garvang

Sportsrideklubben

72,27

4,00

15,60

91,87

2

23

VIENNA IMPERIAL

Tia Lundemose Andersen

Kallehavegård Rideklub, Randers

59,31

4,00

31,20

94,51

24

99

COMTESSE

Victoria Hjortnæs

Sportsrideklubben

60,00

0,00

35,60

95,60

3

27

CORVETTE

Liv Lauritsen

Dyresten Rideklub

64,77

0,00

36,40

101,17

22

20

LADYBIRD

Hans-Christian Hovmand

Højfyns Rideklub

57,27

0,00

44,40

101,67

13

15

ARAMIS

Lene Mari Ingvaldsen

Blaabjerg Rideklub

58,63

16,00

45,60

120,23

9

2

SALENES CHARMANT-AGENT

Helene Dyhr Andreasen

Søborggård Rideklub

62,04

14,00

59,60

135,64

7

33

CANDY

Randi Constance Stamer Nielsen

Rideklubben Egene

53,18

Disk

4

79

CAYENNE

Thomas Pihl Jensen

Kellerup Rideklub

59,31

Disk

8

68

CHILA-ALSIDIG

Anne Marie Pind Andersen

Kirstineholm Rideklub

64,77

Disk

15

65

STACCATO

Gitte Jensen

Værløse Rideklub

61,36

Disk

19

85

QUINTINA

Tobias Jørgensen

Slagelse Rideklub

56,59

Udgå

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening C-stævne i military
28/04/2013 - 28/04/2013


2Military CNC90 - CNC90 Hest - A

Antal plac.:9
Dotering:800, 500, 400

Sponsor:  Horze Næstved
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

16

83

GREY GIRL

Helena Graungaard

Haslev Køre- Og Rideforening

43,63

0,00

0,00

43,63

1

8

160

GALAXIE (SAHARA)

Anne Hvidt

Slagelse Garnisons Idrætsforening Rideklub

45,68

0,00

0,40

46,08

2

4

144

SHJABRINA

Irene Mia Hastrup

Haslev Køre- Og Rideforening

48,40

0,00

0,00

48,40

3

19

113

TANYARD

Henriette Bedsted

Klithuse Militaryklub

49,09

0,00

0,00

49,09

4

32

19

IT'S A JEWEL

Bianca G Bagge

Helsinge Rideklub

49,09

0,00

0,00

49,09

4

14

72

BØGELYS LATINO

Julie V. Nielsen

Klithuse Militaryklub

49,77

0,00

0,00

49,77

6

6

165

LAYLA V

Kira Levy Kaysfeld

Sportsrideklubben

49,77

0,00

0,00

49,77

6

9

161

EPOKE

Tim Buhl Petersen

Slagelse Garnisons Idrætsforening Rideklub

50,45

0,00

0,00

50,45

8

17

120

STALD MEJSES FRANKIE

Simone Bøgelund Nielsen

Haslev Køre- Og Rideforening

47,04

4,00

0,00

51,04

9

28

110

CASSANDRA

Benjamin Jørgensen

Slagelse Rideklub

48,40

4,00

0,00

52,40

35

131

COCO-CANDIE VISION

Vivan Mary Ryslinge

Haslev Køre- Og Rideforening

49,77

0,00

4,40

54,17

7

163

LERTEVANGS CAILEX

Anne Forsberg Bøjsen

Kellerup Rideklub

55,22

0,00

0,00

55,22

21

44

ARMANI

Bill Larsen

Haslev Køre- Og Rideforening

55,22

0,00

0,00

55,22

23

71

HALDGÅRDENS BACK BALLY

Karina Danielsen

Klithuse Militaryklub

51,81

4,00

0,00

55,81

30

45

MOSEGÅRDENS DUKAT

Gitte Skytte

Haslev Køre- Og Rideforening

51,81

0,00

4,40

56,21

24

75

ARAMIS

Hanne Juel Jensen

Mejlby Rideklub

55,90

0,00

0,40

56,30

20

76

CAVALIER COULEUR

Tia Lundemose Andersen

Kallehavegård Rideklub, Randers

55,22

0,00

2,00

57,22

25

57

WODAN

Nynne Hardrup

Søborggård Rideklub

52,50

4,00

1,20

57,70

26

11

CELINA

Pernille Müller

Rideklubben Falken

57,27

0,00

0,80

58,07

31

61

GL. NØGLEGÅRDS ROSIGNUOLA

Christina Kolter

Holmegårdens Rideklub

53,18

0,00

8,80

61,98

18

10

PRIOR'S CABBO

Anethe Madsen

Riders Cup

53,86

0,00

20,00

73,86

5

100

OSCAR MON AMOUR

Dorthe Dahl

Vestermarie - Nylars Køre- & Rideforening

53,18

4,00

18,00

75,18

22

123

CARAMBA KLG

Aria Ramkali

Sverige

45,00

4,00

28,00

77,00

1

90

ZARA OHARA

Gitte Jensen

Værløse Rideklub

51,13

0,00

30,40

81,53

2

132

UNIQUE COCO-VISION

Vivan Mary Ryslinge

Haslev Køre- Og Rideforening

47,72

0,00

45,20

92,92

27

51

DESIDERA

Ulla Bech Strøm

Tjele Military Klub

57,27

4,00

38,80

100,07

36

16

IDUNIA V. HARKNAG

Simone Vinther

Slagelse Garnisons Idrætsforening Rideklub

48,40

0,00

56,40

104,80

15

105

WEL KANU

Kirstine Aae Thomsen

Søborggård Rideklub

54,54

12,00

67,20

133,74

12

150

LUCY IN THE SKY

Thomas Nowak

Haslev Køre- Og Rideforening

55,90

0,00

84,00

139,90

34

89

ABNORMAAL

Gitte Jensen

Værløse Rideklub

46,36

Disk

3

6

STEP DANCE

Simone Vinther

Slagelse Garnisons Idrætsforening Rideklub

47,72

Disk

13

42

HØJRUPGÅRDS UNITED WORLD

Ann-Louise Jorck-Jorckston

Skovly Rideklub

48,40

Disk

11

97

WARCO

Kerstin Emilie Dallmann

Højfyns Rideklub

49,09

Disk

10

127

CHEVAL

Gitte Christensen

Millinge Rideklub

53,18

Disk

29

24

HESTELØKKENS CHIC

Tanja Sørensen

Fladså Rideklub

54,54

Disk

33

30

FYRSTINDE TEMPTATION S.G.

Katrine Pørtner Karlsen

Blenstrup Gerding Horsens Sportsrideklub

56,59

Udgå

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening C-stævne i military
28/04/2013 - 28/04/2013


3Military CNC90 - CNC90 - Hest - D-klasse - A

Antal plac.:1
Dotering:

Sponsor:  Zinobel Organic Boost
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

2

70

SØBORGGÅRDS PI-SHERRY

Anja Eberhardt Jensen

Søborggård Rideklub

44,31

0,00

0,00

44,31

1

3

36

KILKENNY SPRING

Lena Christensen

Ringsted Rideklub

49,77

4,00

23,20

76,97

4

122

CHERUBIM

Suzette Behrend

Søborggård Rideklub

50,45

12,00

22,80

85,25

1

64

WERSACHI LYNGHØJ

Arne Bertram

Ringsted Rideklub

55,90

Disk

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening C-stævne i military
28/04/2013 - 28/04/2013


4Military CNC 80 - CNC80 Hest - D-klasse - A

Antal plac.:10
Dotering:

Sponsor:  Storsmeden
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

38

47

CARPE DIEM

Malene Lindberg

Dragør- Store Magleby Rideklub

45,00

0,00

0,40

45,40

1

2

145

HESTEKLEWA LUSKE BUKS

Irene Mia Hastrup

Haslev Køre- Og Rideforening

49,09

0,00

0,40

49,49

2

32

108

ARTHUR

Helena Small

Holte Ride-Klub

49,77

0,00

0,00

49,77

3

3

66

HASSELGAARDENS KICKI

Louise Hededam Ottenheim

Haslev Køre- Og Rideforening

51,13

0,00

0,00

51,13

4

17

111

TITTER'S BELLE

Monica Salomon

Sportsrideklubben

50,45

0,00

2,40

52,85

5

19

94

MAREZZO XX (SWE)

Emilie Trier

Holte Ride-Klub

50,45

0,00

3,20

53,65

6

40

53

RODION

Pia Refslund Elbo

Holmegårdens Rideklub

53,86

0,00

1,60

55,46

7

16

109

BASTIAN

Rikke Linck

Kastrup-Tårnby Rideklub

55,90

0,00

0,00

55,90

8

31

149

FIRST PLEASURE

Kamille Schinkel Fis Stamp

Lundtofte Rideklub

57,95

0,00

0,00

57,95

9

35

43

GESIAH

Lotte Johansen

Klithuse Militaryklub

56,59

4,00

0,00

60,59

1

13

93

VIVA CORRADA II

Vera Erickson

Aagerupgård Sportsrideklub

58,63

0,00

2,40

61,03

27

56

DEBUSIES PRINCE OF DENMARK - 1

Jannike Larsen

Nordvestsjællands Rideklub

61,36

0,00

0,00

61,36

24

154

INCREDIBLE DJ

Martin Jahn

Søborggård Rideklub

62,04

0,00

0,40

62,44

11

60

ALTHOFFS PRIMULA

Lise Rohden Palsgård

Tuse Næs Køre- Og Rideforening

59,31

4,00

0,80

64,11

15

28

MOREMONEY MAGNETO - 1

Maria Juul Rasmussen

Holte Ride-Klub

43,63

0,00

20,80

64,43

23

18

WINDROSE'S ATHENA

Liis Laas

Søborggård Rideklub

60,68

4,00

0,00

64,68

26

107

SIMON ALSTRUP

mette kozeluh

Allerupgaard Rideklub

55,90

8,00

0,80

64,70

6

126

PALNATOKE AF HETHE

Christina Andersson

Haslev Køre- Og Rideforening

57,95

0,00

7,20

65,15

28

49

LUPI'S QILIDO

Stine Degn Andersen

Klithuse Militaryklub

61,36

4,00

2,40

67,76

33

119

CORVETTE IMPERIAL

Anders Bo Rasmussen

Mattssons Rideklub

63,40

0,00

10,40

73,80

7

141

THERA EG

Nia Ostermann Johansen

Haslev Køre- Og Rideforening

40,22

4,00

39,20

83,42

5

96

QUE-PEQUENO

Klaus Skytte

Haslev Køre- Og Rideforening

62,04

4,00

20,00

86,04

34

129

HALDGÅRDENS LADY BACK

Heidi Sørensen

Nykøbing Falster Rideklub

57,27

8,00

25,00

90,27

30

115

FV DON AMOUR

Anne V. Christoffersen

Sportsrideklubben Vallensbæk

45,68

0,00

48,00

93,68

12

82

MASTRUP ALLY

Camilla Pedersen

Ishøj Sportsrideklub

59,31

0,00

41,60

100,91

39

155

APOLLO - 1

Henny Pedersen

Ringsted Rideklub

53,18

0,00

51,60

104,78

21

98

LANGTOFTEGÅRD CASSANO

Annette Villebæk Fritzbøger

Haslev Køre- Og Rideforening

66,13

0,00

39,60

105,73

1

152

HOLMGAARDS ZENINA

Katja Berg

Sportsrideklubben Vallensbæk

61,36

8,00

53,60

122,96

14

84

AYOE

Lene Østergaard

Sportsrideklubben Vallensbæk

61,36

4,00

74,80

140,16

20

104

FERGETEG

Susanne Guldberg

Lundtofte Rideklub

55,90

0,00

87,60

143,50

41

46

ISAK SØBLINK

Jeannette Larsen

Nordvestsjællands Rideklub

64,09

0,00

146,00

210,09

9

138

HAMILTONS FORT KNOX

Elsa Brynje

Sverige

47,04

Disk

29

112

KASHMIR

Lisbeth Stumpe

Slangerup-Lynge Rideklub

45,00

Disk

25

69

KUBRIANO LANGMOSE

Nadja Engelhardt

Rideklub Vestsjælland

45,68

Disk

4

146

ENEKÆRS MIRANDA

Margit Sørensen

Værløse Rideklub

52,50

Disk

22

114

PRAHL´S CAPACIOUS

Nete Prahl-Lauersen

Haslev Køre- Og Rideforening

53,86

Disk

8

48

HØJSTEDS NINETTE

Mette Ebel

Kongelundens Rideklub

57,27

Disk

36

147

DOLLIE

Signe Rubæk

Nykøbing Falster Rideklub

62,04

Disk

10

162

SOLHJEM´S MAESTRO

Trine Glückstadt

Rideklubben Epona

49,09

Disk

37

102

ENRICO H.

Karin Heimann

Søborggård Rideklub

57,95

Disk

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening C-stævne i military
28/04/2013 - 28/04/2013


5Military CNCP1* - FEI 09 A1* Pony - A

Antal plac.:3
Dotering:800, 500, 400

Sponsor:  Hestemagasinet
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

1

143

ØSTBOS TODO - 1

Mai Kaas

Vestermarie - Nylars Køre- & Rideforening

45,00

4,00

0,00

49,00

1

9

142

KALYBSO OX - 1

Mai Kaas

Vestermarie - Nylars Køre- & Rideforening

50,86

8,00

0,00

58,86

2

2

29

SPOOKY - 1

Tobias Jørgensen

Slagelse Rideklub

53,47

12,00

0,00

65,47

3

5

159

DIMMANS EROS - 1

Moa Nordfjäll

Sverige

64,56

0,00

2,40

66,96

4

58

SØBORGGÅRDS TIPPO - 1

Jade Schlichting

Søborggård Rideklub

56,08

12,00

0,40

68,48

6

4

CAMELOT DAMGÅRD - 1

Mette Rise Christiansen

Haslev Køre- Og Rideforening

52,17

4,00

20,00

76,17

3

34

CILAS REGAL - 1

Lecia Remmevad

Tjele Military Klub

52,82

8,00

36,00

96,82

8

12

ALFREDO GALLARDO - 2

Emilie Kærsgaard

Gjern Rideklub

54,78

Disk

7

139

GOLDY - 1

Natacha Hammer

Sverige

60,65

Disk

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening C-stævne i military
28/04/2013 - 28/04/2013


6Military CNCP90 - CNCP90B Pony - A

Antal plac.:3
Dotering:800, 500, 400

Sponsor:  Focus Guldsmed
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

9

86

SØBORGGÅRDS ROMANCE - 2

Jade Schlichting

Søborggård Rideklub

49,09

0,00

0,00

49,09

1

8

74

RAWA'S SINZANO - 1

Lecia Remmevad

Tjele Military Klub

49,77

0,00

0,00

49,77

2

3

128

DUNCHRIS

Alexia Hamilton

Sverige

47,72

4,00

2,00

53,72

3

5

1

TATOO - 2

Chelina Bonne

Haslev Køre- Og Rideforening

54,54

0,00

1,20

55,74

4

8

ROYAL BENJAMIN - 2

Ida Jasmin Thorius

Rideklubben Epona

59,31

0,00

1,20

60,51

2

55

AMERICAN LOVE - 1

Anna Bjørn

Sportsrideklubben

69,54

4,00

8,00

81,54

7

41

HEDEGÅRDENS JUNKER - 1

Emma Marie Hansen

Haslev Køre- Og Rideforening

60,00

4,00

25,00

89,00

6

87

SIEGÅRD'S MYNTHE - 1

Fanny Ferslew

Søborggård Rideklub

44,31

16,00

46,40

106,71

1

31

FLYING DUTCHMANN - 1

Frederikke Mikkelsen

Gentofte Rideklub

53,86

Disk

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening C-stævne i military
28/04/2013 - 28/04/2013


7Military CNCP80 - CNCP80B Pony - D-klasse - A

Antal plac.:3
Dotering:

Sponsor:  Ridershop Køge
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

2

158

OZZY - 1

Trine Ekberg Larsen

Karlslunde Rideklub

50,45

0,00

0,00

50,45

1

9

21

SIGERSHOLMGÅRDS JEUNESS - 2

Julie Müller

Rideklubben Falken

57,27

0,00

0,40

57,67

2

8

156

CHAPLIN - 2

Sara Koue

Kallehavegård Rideklub, Randers

55,22

0,00

4,00

59,22

3

4

103

GREYHOUND - 2

Sofie Larsen

Sportsrideklubben Vallensbæk

64,77

0,00

0,00

64,77

6

26

KLEPHOLMS VENUS - 1

Lena Alice Ellingsen

Nordvestsjællands Rideklub

49,09

0,00

20,00

69,09

12

88

WISH ME LUCK - 1

Lærke Jonsson

Slagelse Rideklub

53,86

0,00

25,00

78,86

3

77

EHC'S YASMIN - 1

Sara Bech Strøm

Thorsø Rideklub

56,59

0,00

23,60

80,19

5

62

BALLYMACADY BEAUTY - 3

Nicole Badihi Hauskov

Søborggård Rideklub

83,86

0,00

0,00

83,86

1

92

STENGÅRDENS TRINITY TOUCH - 1

Emilie Kærsgaard

Gjern Rideklub

62,72

0,00

23,60

86,32

10

78

DIXIE - 2

Marie Olloz

Søborggård Rideklub

50,45

0,00

44,40

94,85

11

73

NYGAARDS BECKHAM - 1

Liv Wedervang

Karlslunde Rideklub

51,81

4,00

61,60

117,41

7

80

SKOUSBOE MINION - 2

Kristina Arndt Sørensen

Søborggård Rideklub

68,86

Disk

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening C-stævne i military
28/04/2013 - 28/04/2013


8Military CNCP60 - CNCP70 Pony - D-klasse - A

Antal plac.:1
Dotering:

Sponsor:  Stald Ability
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

2

148

ROLSTEDS AMANDA II - 1

Thea Bech Thomsen

Haslev Køre- Og Rideforening

48,40

0,00

5,60

54,00

1

1

59

MINI MOUSE - 1

Hannah Boelskifte Knigge

Ishøj Sportsrideklub

48,40

Disk

4

95

TIMON - 2

Alberthe Fohlmann

Ishøj Sportsrideklub

51,81

Disk

3

157

ELMHOLTS IBRAHIM - 2

Louise Jørgensen

Ringsted Rideklub

57,27

Disk

5

91

ARGOS HIPPIOS - 1

Line Enggaard Bergmann

Hillerød Sportsrideklub

Ej m

Top | Retur