Resultater
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening D-stævne i military
23/09/2012 - 23/09/2012


Klasseoversigt
1.Military CNC90 - CNC90 Hest - A
2.Military CNC 80 - CNC80 Hest - A
2.Military CNC 80 - CNC80 Hest - B
3.Military U-CNC 80 - CNC80 Hest - A
4.Military CNCP90 - CNCP90B Pony - A
5.Military CNCP80 - CNCP80B Pony - A
6.Military CNCP60 - CNCP70 Pony - A
9.CNC90 D4 distriktmesterskab for heste. - A
10.CNCP80 D4 distriktmesterskab for ponyer - A

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening D-stævne i military
23/09/2012 - 23/09/2012


1 Military CNC90 - CNC90 Hest - A

Antal plac.: 6
Dotering:

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

27

76

OCEAN

Johan Iversen

Næstved Sportsrideklub

40,22

0,00

0,00

40,22

1

5

118

CALINE

Bonnie Hall

Team Hedegårdens Rideklub

36,13

0,00

4,80

40,93

2

29

105

GAMLISH CHADAY-DELIGHT

Katja Berg

Sportsrideklubben

36,81

4,00

1,60

42,41

3

1

111

LAST ZAD XX (DEN)

Simone Vinther

Næstved Sportsrideklub

39,54

4,00

0,00

43,54

4

24

6

PRIOR'S CABBO

Anethe Madsen

Riders Cup

40,22

0,00

3,60

43,82

5

10

95

SHJABRINA

Irene Mia Hastrup

Haslev Køre- Og Rideforening

45,68

0,00

0,40

46,08

6

11

65

DESIDERA

Ulla Bech Strøm

Tjele Military Klub

47,04

0,00

0,00

47,04

17

33

MEDLEY

Josefine I. S. Beeck

Ringsted Sports Rideklub

45,68

0,00

4,80

50,48

32

7

ABBEY CAPTAIN

Pernille Müller

Sportsrideklubben

53,86

0,00

0,00

53,86

13

102

MOONLIGHT

Anne Kirkegaard Nilsson

Søborggård Rideklub

57,27

0,00

0,00

57,27

30

112

DANGLO'S TOPSOLIST

Simone Vinther

Næstved Sportsrideklub

51,81

8,00

0,80

60,61

4

38

HAVEMOSEGAARDS CASSIUS

Line Enggaard Bergmann

Holmegårdens Rideklub

49,09

0,00

12,00

61,09

23

52

CASTOR TROY

Ulf Garvang

Sportsrideklubben

62,72

0,00

0,00

62,72

25

51

HALDGÅRDENS LADY BACK

Heidi Sørensen

Nykøbing Falster Rideklub

65,45

0,00

0,00

65,45

20

63

BIRKA

Vera Irene Erickson

Sportsrideklubben

53,86

0,00

11,60

65,46

18

22

MYTAK

Emil Emil Christian Christiansen

Sportsrideklubben

47,72

0,00

20,00

67,72

26

4

GIPSY

Nanna Byrgesen

Frederiksværk Rideklub

47,72

0,00

20,80

68,52

3

86

QUINTINA

Pernille Müller

Rideklubben Falken

60,00

4,00

5,60

69,60

8

37

LAYLA V

Kira Levy Kaysfeld

Sportsrideklubben

45,68

0,00

39,20

84,88

21

1

SUPREME

Sabrina  Primgaard Hansen

Ringsted Rideklub

82,50

0,00

6,00

88,50

22

16

HESTELØKKENS CHIC

Tanja Sørensen

Fladså Rideklub

42,95

Disk

7

46

GL. NØGLEGÅRDS ROSIGNUOLA

Christina Kolter

Holmegårdens Rideklub

55,22

Disk

28

94

COLUMBUS

Nanna Eriksen

Sportsrideklubben

68,18

Disk

16

104

CAPZEDA XX

Line Fabæch Jensen

Kongelundens Rideklub

52,50

Disk

14

39

MINIMALIST (ARNIE)

Vicky Rieunier

Nordsjællands Sportsrideklub

Ej m

15

21

CANDY

Randi Constance Stamer Nielsen

Rideklubben Egene

Ej m

19

62

MAY WAY

Karina Ditlev

Riders Cup

Ej m

2

10

UNICE

Karina Skou Truelsen

Capacity Showjumping Center

Ej m

6

101

SKOVENS GLOBUS

Dorthe Nielsen

Søborggård Rideklub

Ej m

31

2

CAPUT

Karina Skou Truelsen

Capacity Showjumping Center

Ej m

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening D-stævne i military
23/09/2012 - 23/09/2012


2Military CNC 80 - CNC80 Hest - A

Antal plac.:5
Dotering:

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

13

48

SOLHJEM´S MAESTRO

Trine Glückstadt

Sportsrideklubben

41,59

4,00

6,40

51,99

1

4

93

DRISDALS ZIDANE

Anne Hvidt

Slagelse Garnisons Idrætsforening Rideklub

43,63

4,00

5,60

53,23

2

3

84

FIRST PLEASURE

Kamille Schinkel Fis Stamp

Lundtofte Rideklub

53,86

0,00

4,00

57,86

3

18

74

DELIGHT

Stine Søgaard Pedersen

Karlslunde Rideklub

47,72

0,00

12,00

59,72

4

17

29

MISCHA

Therese Skardal

Haslev Køre- Og Rideforening

54,54

4,00

2,80

61,34

5

7

53

FLASH - LIGTH

Niels Hvitved

Ebeltoft Rideklub

57,27

0,00

7,20

64,47

12

19

MOREMONEY MAGNETO - 1

Maria Juul Rasmussen

Sportsrideklubben Vallensbæk

39,54

0,00

36,00

75,54

1

70

QUE-PEQUENO

Klaus Skytte

Haslev Køre- Og Rideforening

58,63

0,00

29,60

88,23

8

68

CASSANDRA

Benjamin Jørgensen

Slagelse Rideklub

51,81

0,00

37,20

89,01

2

90

SIROKO

Josefine Cady

Aagerupgård Sportsrideklub

48,40

0,00

42,00

90,40

14

9

ASJHA BUSBJERG

Signe Rubæk

Nykøbing Falster Rideklub

53,86

4,00

34,80

92,66

6

40

DEBUSIES PRINCE OF DENMARK - 1

Jannike Larsen

Nordvestsjællands Rideklub

52,50

0,00

44,00

96,50

16

36

TROLDMOSES UMBERTO

Johanne Berner Hansen

Hallelev Sportsrideklub

53,18

4,00

54,00

111,18

19

108

ARGON

Oline Dall

Aagerupgård Sportsrideklub

47,04

4,00

67,60

118,64

11

58

VIVA CORRADA II

Mikala Ochsner Rasmussen

Sportsrideklubben

49,09

0,00

101,60

150,69

15

60

APOLLO - 1

Nadja Engelhardt

Rideklub Vestsjælland

47,04

Disk

9

110

MASTRUP ALLY

Camilla Kergel Pedersen

Ishøj Sportsrideklub

53,18

Disk

10

77

PAGANINI

Kristian Vennevold

Østlollands Rideklub

54,54

Disk

5

32

ALEXIA

Christina Kolter

Holmegårdens Rideklub

55,22

Ej m

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening D-stævne i military
23/09/2012 - 23/09/2012


2Military CNC 80 - CNC80 Hest - B

Antal plac.:3
Dotering:

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

10

24

REFGAARDS GAUGAIN

Jeanet Kristoffersen

Nordvestsjællands Rideklub

45,68

8,00

5,20

58,88

1

5

23

KILKENNY SPRING

Lena Christensen

Ringsted Rideklub

55,22

0,00

4,00

59,22

2

14

71

BASTIAN

Rikke Linck

Kastrup-Tårnby Rideklub

53,18

8,00

1,60

62,78

3

4

75

MACIMO

Lisa Nysted Kjer

Gribskov Rideklub

51,81

0,00

23,60

75,41

7

41

BLACK CLINCH

Rikke Dahl Jensen

Holte Ride-Klub

50,45

6,00

40,40

96,85

2

87

BRONCO

Anna Ravn

Slagelse Rideklub

60,68

0,00

38,80

99,48

11

69

CORDELIA

Michella Dønvild

Haslev Køre- Og Rideforening

77,04

0,00

38,40

115,44

8

35

HØJSTEDS NINETTE

Mette Ebel

Kongelundens Rideklub

55,22

0,00

73,60

128,82

6

73

STENVÆNGE POMONA

Louise Christine Hansen

Sakskøbing Rideklub

63,40

0,00

96,80

160,20

13

42

ROLSTEDS CALIBRA

Camilla H. Sahlberg

Sportsrideklubben

45,00

Disk

3

54

MARITA

Renée-joséphine Grønhøj

Næstved Sportsrideklub

68,86

Disk

1

107

FLICKA

Sofie Larsen

Sportsrideklubben Vallensbæk

59,31

Disk

12

57

LYKKESBORGS ROSALIND

Anethe Madsen

Riders Cup

Ej m

9

85

LYDERSHOLM APOLLO

Maja Nyholt

Haslev Køre- Og Rideforening

Ej m

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening D-stævne i military
23/09/2012 - 23/09/2012


3Military U-CNC 80 - CNC80 Hest - A

Antal plac.:0
Dotering:

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

1

59

COCKTAIL IMPERIAL

Henning Møller Hansen

Ottersbøl Rideklub

52,50

4,00

14,80

71,30

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening D-stævne i military
23/09/2012 - 23/09/2012


4Military CNCP90 - CNCP90B Pony - A

Antal plac.:3
Dotering:

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

7

8

ALFREDO GALLARDO - 2

Emilie Kærsgaard

Gjern Rideklub

57,27

0,00

0,00

57,27

1

5

83

MARIEN - 1

Lisa Hansen

Nordbornholms Køre- Og Ridef.

49,09

4,00

4,40

57,49

2

2

99

SØBORGGÅRDS TIPPO - 1

Jade Schlichting

Søborggård Rideklub

54,54

4,00

0,00

58,54

3

1

119

MØRKBAK'S DOTH - 1

Elisabeth Eliesen

Slangerup-Lynge Rideklub

51,81

8,00

0,80

60,61

6

109

ARVALON MONA LISA (OS) - 1

Tobias Jørgensen

Slagelse Rideklub

56,59

8,00

0,00

64,59

8

3

INDIANA - 2

Elisabeth Eliesen

Slangerup-Lynge Rideklub

61,36

4,00

0,40

65,76

4

15

BARNABUS - 1

Lise Hanson

ØstSjællands Rideklub

61,36

0,00

10,40

71,76

3

20

FLYING DUTCHMANN - 1

Frederikke Mikkelsen

Gentofte Rideklub

58,63

4,00

22,80

85,43

9

100

SØBORGGÅRDS ROMANCE - 2

Jade Schlichting

Søborggård Rideklub

62,04

Disk

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening D-stævne i military
23/09/2012 - 23/09/2012


5Military CNCP80 - CNCP80B Pony - A

Antal plac.:2
Dotering:

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

5

80

V.I.P. ALASKA - 1

Kathrine von Haven

Haslev Køre- Og Rideforening

44,31

0,00

7,20

51,51

1

4

11

SIGERSHOLMGÅRDS JEUNESS - 2

Julie Müller

Sportsrideklubben

52,50

4,00

3,20

59,70

2

1

97

LYNETTE SØBLINK - 1

Annika Dyhr Andreasen

Søborggård Rideklub

53,18

4,00

12,40

69,58

6

25

NØRAGERS MAYBELINE - 1

Thea Sønderstrup-Andersen

Darupgaards Rideklub

50,45

0,00

22,00

72,45

2

34

OZZY - 1

Trine Ekberg Larsen

Darupgaards Rideklub

51,81

0,00

30,80

82,61

3

55

SHITAN - 1

Sara Prehn Sandberg

Ringsted Rideklub

50,45

4,00

91,20

145,65

7

66

EHC'S YASMIN - 1

Sara Bech Strøm

Thorsø Rideklub

57,27

Disk

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening D-stævne i military
23/09/2012 - 23/09/2012


6Military CNCP60 - CNCP70 Pony - A

Antal plac.:3
Dotering:

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

7

43

DORTHEALYST PALOUR MAID - 3

Liva K. Julegaard

Nordvestsjællands Rideklub

44,31

0,00

2,00

46,31

1

9

50

RAIN - 2

Laura Svanekjær

Vedbæk Rideklub

54,54

0,00

6,80

61,34

2

3

45

FILUR - 2

Lærke Jonsson

Slagelse Rideklub

49,77

0,00

31,20

80,97

3

2

113

NESQUICK - 1

Lærke Guldborg Truelsen

Haslev Køre- Og Rideforening

51,81

0,00

78,40

130,21

1

116

JACLIE - 1

Sofie Berg

Sakskøbing Rideklub

45,68

Disk

5

78

STENBAKKEGÅRDS VIRGINIA - 2

Ida Henningsen

Østlollands Rideklub

55,22

Disk

4

98

MISTY

Amanda Gerd Kristensen

Haslev Køre- Og Rideforening

63,40

Disk

6

56

SASHA - 1

Chilli Ingerslev

Ringsted Rideklub

67,50

Disk

8

64

SHJA-SHJE - 1

Stine Andersen

Haslev Køre- Og Rideforening

Opgi

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening D-stævne i military
23/09/2012 - 23/09/2012


9CNC90 D4 distriktmesterskab for heste. - A

Antal plac.:4
Dotering:700, 500, 400, 300, 200, 200

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

6

72

MONIQUE

Nicoline Christiansen

Haslev Køre- Og Rideforening

45,00

0,00

0,00

45,00

1

4

14

CALVIN

Cecilie Eriksen

Haslev Køre- Og Rideforening

50,45

0,00

0,00

50,45

2

1

117

COCQUET VAN HET EXELMANSHOF

Nia Ostermann Johansen

Haslev Køre- Og Rideforening

48,40

0,00

3,20

51,60

3

15

81

HØJRUPS BON AMI

Nia Ostermann Johansen

Haslev Køre- Og Rideforening

51,13

0,00

1,60

52,73

4

13

12

JARL AF STØVLEBÆK

Christina Andersson

Haslev Køre- Og Rideforening

49,77

0,00

3,20

52,97

7

89

ARMSTRONG D.

Josefine Cady

Aagerupgård Sportsrideklub

53,18

0,00

3,60

56,78

14

28

ARMANI

Bill Larsen

Haslev Køre- Og Rideforening

54,54

0,00

2,40

56,94

3

92

EPOKE

Tim Buhl Petersen

Slagelse Garnisons Idrætsforening Rideklub

54,54

0,00

4,80

59,34

8

96

STALD MEJSES FRANKIE

Simone Bøgelund Nielsen

Haslev Køre- Og Rideforening

47,72

12,00

0,00

59,72

16

114

KAZOOM

Vivan Mary Ryslinge

Haslev Køre- Og Rideforening

42,95

16,00

0,80

59,75

10

30

MOSEGÅRDENS DUKAT

Gitte Skytte

Haslev Køre- Og Rideforening

55,22

0,00

6,40

61,62

2

115

WINNING PLEASURE (USA)

Vivan Mary Ryslinge

Haslev Køre- Og Rideforening

58,63

0,00

4,00

62,63

9

82

AIRDINO Z

Steen Hvitved

Haslev Køre- Og Rideforening

51,13

0,00

14,40

65,53

12

106

MY TOPAZ XX (DEN)

Camilla Eriksen

Haslev Køre- Og Rideforening

46,36

0,00

20,00

66,36

11

88

HASSELGAARDENS KICKI

Louise Hededam Ottenheim

Haslev Køre- Og Rideforening

60,68

4,00

29,60

94,28

5

49

WERSACHI LYNGHØJ

Arne Bertram

Ringsted Rideklub

72,27

6,00

48,80

127,07

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- og Rideforening D-stævne i military
23/09/2012 - 23/09/2012


10CNCP80 D4 distriktmesterskab for ponyer - A

Antal plac.:1
Dotering:700, 500, 400, 300, 200, 200

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

2

18

KLEPHOLMS VENUS - 1

Lena Ellingsen

Nordvestsjællands Rideklub

53,18

0,00

0,00

53,18

1

4

5

CAWELLO - 1

Lærke Raagaard Schou Andersen

Slagelse Rideklub

52,50

0,00

4,00

56,50

1

47

HØJBJERGS SANTOS - 2

Jonathan Ingerslev

Ringsted Rideklub

48,40

0,00

22,80

71,20

3

79

KJØLENS FRIGGER - 1

Laura Johansen Skov

Haslev Køre- Og Rideforening

41,59

Disk

Top | Retur