Resultater
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- Og Rideforening,udv. D-stævne i military, 1. afd. af klubmesterskab
25/04/2010 - 25/04/2010


Klasseoversigt
1.Military CNC100 Hest - A
2.Military CNC90 Hest - A
3.Military CNC80 Hest - A
4.Military CNCP1* Pony - A
5.Military CNCP90 Pony - A
6.Military CNCP80 Pony - A
7.Military CNCP 60 - A

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- Og Rideforening,udv. D-stævne i military, 1. afd. af klubmesterskab
25/04/2010 - 25/04/2010


1 Military CNC100 Hest - A

Antal plac.: 4
Dotering:

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

3

3

Antony Hopkins - 1

Nicoline Christiansen

Haslev Køre- Og Rideforening

40,90

0,00

0,00

40,90

1

5

127

Ocean

Johan Iversen

Næstved Sportsrideklub

47,04

0,00

0,00

47,04

2

4

16

Menuet Imperial

Simone Samuelsen

Middelfart Ridecenter

51,82

4,00

0,00

55,82

3

10

8

Lauder

Carina Lyons

Skælskør og Omegns Sportsrideklub

51,82

4,00

0,00

55,82

4

13A

12

Rocky

Steen Hvitved

Haslev Køre- Og Rideforening

60,00

0,00

0,00

60,00

11

14

Zorro

Line Mogensen

Vestermarie - Nylars Køre- & Rideforening

60,00

4,00

0,00

64,00

15

11

Kazoom

Vivan Mary Ryslinge

Haslev Køre- Og Rideforening

48,40

4,00

25,60

78,00

12

5

My Favorite

Stine Maria Jørgensen

Sportsrideklubben

53,86

0,00

25,20

79,06

14

4

Emicz

Nicoline Christiansen

Haslev Køre- Og Rideforening

58,63

4,00

24,00

86,63

8

10

Winning Pleasure (Usa)

Vivan Mary Ryslinge

Haslev Køre- Og Rideforening

66,82

0,00

20,80

87,62

9

7

Kiss And Martell

Pia Reflund Elbo

Holmegårdens Rideklub

48,40

Disk

2

17

Heslegård´s Ganasta

Vivan Mary Ryslinge

Haslev Køre- Og Rideforening

55,23

Disk

6

1

Abby View

Louise Plaun

Sportsrideklubben

55,23

Disk

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- Og Rideforening,udv. D-stævne i military, 1. afd. af klubmesterskab
25/04/2010 - 25/04/2010


2Military CNC90 Hest - A

Antal plac.:7
Dotering:

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

11

20

Lucky Star

Kirstin Skjoldshøj

Næstved Sportsrideklub

44,32

0,00

2,40

46,72

1

17

35

Constantin M

Irene Mia Hastrup

Haslev Køre- Og Rideforening

47,72

0,00

2,80

50,52

2

6

128

Proximate Wizard

Mette Svarrer Christensen

Heslegård Sportsrideklub

47,04

0,00

6,00

53,04

3

18

36

Vienna

Lasse Aardestrup

Holmegårdens Rideklub

49,09

0,00

4,80

53,89

4

26

59

Cashmir Damgård - 1

Maria Juul Hansen

Østsjællands Rideklub

53,17

0,00

1,20

54,37

5

3

9

Sdr. Bjerggårds Schwarnique

Vivan Mary Ryslinge

Haslev Køre- Og Rideforening

49,77

0,00

6,80

56,57

6

1

27

Staccato

Anita Wichmann Holmström

Karlslunde Rideklub

50,46

0,00

6,40

56,86

7

16

34

Søborggårds Welone

Silja Petersen Schlichting

Søborggård Rideklub

51,82

0,00

6,40

58,22

13

22

Caliber

Christina Ebbesen

Ringsted Rideklub

49,09

0,00

9,20

58,29

14

23

Dejó

Vicky Mathiesen

Sportsrideklubben Vallensbæk

51,82

0,00

7,60

59,42

22

41

Dalgas Torp

Mette Kozeluh

Sakskøbing Rideklub

55,90

0,00

5,20

61,10

7

24

Connery Mak

Christina Kolter

Holmegårdens Rideklub

55,90

0,00

6,40

62,30

23

43

Fritz

Ida Holm Jessen Knudsen

Haslev Køre- Og Rideforening

62,04

0,00

2,00

64,04

4

46

Kratteting´s Créfi

Sille Nielsen

Brøndby Ny Rideklub Af 1987

51,82

4,00

8,80

64,62

29A

30

Rubinio

Steen Hvitved

Haslev Køre- Og Rideforening

49,77

4,00

13,60

67,37

8

18

La Vita M

Helena Graungaard

Solrød Rideklub

46,36

0,00

22,80

69,16

19

37

Willie Nelson

Camilla Bjørn

Holmegårdens Rideklub

58,63

0,00

15,60

74,23

10

19

Piqano

Frederikke Kofod

Midtbornholms Rideklub

60,00

4,00

10,80

74,80

2

78

Diciang

Sophie S. Wilson

Solrød Rideklub

51,82

0,00

23,60

75,42

24

44

My Topaz Xx (Den)

Camilla Eriksen

Haslev Køre- Og Rideforening

61,36

0,00

33,20

94,56

27

28

Leopold

Sofie L. Teglbjærg

Gentofte Rideklub

61,36

0,00

60,80

122,16

30

42

Coolcut Cash N Gold

Felicia O´reilly

Dragør- Store Magleby Rideklub

57,27

0,00

78,00

135,27

12

29

Call Me Back Again

Camilla Sæbø Hansen

Søborggård Rideklub

53,86

4,00

98,40

156,26

31

47

Masai Af Nedergård

Sille Nielsen

Brøndby Ny Rideklub Af 1987

55,90

4,00

100,40

160,30

21

40

Kløvers Juvel

Cirkeline Bryde

Søborggård Rideklub

55,23

0,00

139,40

194,63

25

45

Gangster

Frederik Lüttichau

Nykøbing Falster Rideklub

53,17

Disk

15

26

Macimo

Nanna Ladegaard Larsen

Svanninge-Millinge Rideklub

55,23

Disk

9

32

Wezuvio

Niels Hvitved

Ebeltoft Rideklub

64,77

Disk

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- Og Rideforening,udv. D-stævne i military, 1. afd. af klubmesterskab
25/04/2010 - 25/04/2010


3Military CNC80 Hest - A

Antal plac.:8
Dotering:

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

19

64

Idunia V. Harknag

Simone Vinther Petersen

Næstved Sportsrideklub

52,50

0,00

1,20

53,70

1

9

74

Caline

Bonnie Hall

Team Hedegårdens Rideklub

45,00

0,00

12,00

57,00

2

15

75

La Sonja

Jakob Binder Struck

Holte Ride-Klub

47,72

0,00

14,00

61,72

3

25

53

Jarl Af Støvlebæk

Christina Andersson

Odsherreds Rideklub

59,32

0,00

3,20

62,52

4

29

62

Prince

Mette Grewal

Roskilde Rideklub

62,73

0,00

0,00

62,73

5

32

71

Campari Damgård

Katja Berg

Sportsrideklubben Vallensbæk

56,59

0,00

7,60

64,19

6

6

77

Amadeus - 1

Isabella Raahauge

Sportsrideklubben

64,77

0,00

0,40

65,17

7

2

38

Jaco's Lavish

Nanna Ellefsen

Gentofte Rideklub

53,17

0,00

14,40

67,57

8

24

70

Søborggårds Empire

Camilla Pedersen

Søborggård Rideklub

58,63

0,00

14,00

72,63

20

73

Taarupgaards Lantino

Mathilde Hansen

Vordingborg Sportsrideklub

55,90

0,00

16,80

72,70

4

69

Wait 2 C

Simone Samuelsen

Middelfart Ridecenter

69,53

4,00

0,00

73,53

5

60

Hesteklewa Cadot - 2

Irene Mia Hastrup

Haslev Køre- Og Rideforening

68,17

0,00

9,60

77,77

7

76

Søborggårds Pi-Sherry

Ida Mosberg

Søborggård Rideklub

51,82

0,00

26,00

77,82

13

63

Columbus

Ida Steensen

Furesø Rideklub

53,86

4,00

22,00

79,86

17

80

Jantra

Stine Andersen

Haslev Køre- Og Rideforening

60,00

15,00

7,60

82,60

14

72

Ghost

Louise Bæhr Sørensen

Næstved Sportsrideklub

60,67

0,00

24,80

85,47

21

67

Dukat

Gitte Skytte

Roskilde Rideklub

60,00

6,00

20,00

86,00

12

117

Pétrus

Knirke Christoffersen

Haslev Køre- Og Rideforening

58,63

0,00

46,80

105,43

8

66

Don Luigo

Arne Bertram

Ringsted Rideklub

70,23

0,00

41,60

111,83

3

130

Corini

Line Enggaard Bergmann

Holmegårdens Rideklub

62,04

15,00

39,20

116,24

27

54

Animera

Camilla Eriksen

Haslev Køre- Og Rideforening

53,86

0,00

76,00

129,86

30

52

Juhlsmindes Acir

Bianca G Bagge

Helsinge Rideklub

48,40

0,00

103,20

151,60

11

65

Fergeteg

Vicky Mathiesen

Sportsrideklubben Vallensbæk

60,00

0,00

114,00

174,00

28

51

Nørrevangs Fantasy

Heidi Sørensen

Nykøbing Falster Rideklub

58,63

Disk

16

61

Sofitje V

Sine Bastrup Petersen

Sportsrideklubben

60,67

Disk

22

58

Walddonna

Charlotte Møller

Krikkerne

61,36

Disk

10

68

Clements Siracco

Bill Larsen

Haslev Køre- Og Rideforening

64,09

Disk

31

79

Olympus

Lina Svensson

Sverige

66,13

Disk

23

56

Speedy 0223

Maria Ellinghart

Vallø Sportsrideklub

60,00

Disk

26

55

Zorba

Charlotte Kozeluth

Sakskøbing Rideklub

Ej m

1

31

Wisa

Niels Hvitved

Ebeltoft Rideklub

54,54

Opgi

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- Og Rideforening,udv. D-stævne i military, 1. afd. af klubmesterskab
25/04/2010 - 25/04/2010


4Military CNCP1* Pony - A

Antal plac.:2
Dotering:

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

2

87

Locksley - 1

Simone Bøgelund

Haslev Køre- Og Rideforening

45,79

0,00

0,00

45,79

1

6

83

Multistar Scan (Micha) - 1

Caroline Jensen

Næstved Sportsrideklub

52,10

0,00

0,00

52,10

2

4

85

Hesteklewa Jupitor - 1

Kira Ragnarsdottir

Nexø Rideklub

62,37

4,00

0,80

67,17

3

82

Two Unlimited - 1

Kathrine Jerl Jensen

Søborggård Rideklub

68,68

0,00

0,00

68,68

1

84

Sun City Scan - 1

Caroline Jensen

Næstved Sportsrideklub

48,94

4,00

81,60

134,54

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- Og Rideforening,udv. D-stævne i military, 1. afd. af klubmesterskab
25/04/2010 - 25/04/2010


5Military CNCP90 Pony - A

Antal plac.:3
Dotering:

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

9

94

Skipper Mønstergård - 1

Sacha Mortensen

Vestermarie - Nylars Køre- & Rideforening

51,82

0,00

0,40

52,22

1

4

88

Søborggårds Tippo - 1

Emilie Kjær Jensen

Søborggård Rideklub

53,17

0,00

4,80

57,97

2

3

86

Ardfield Woodie - 1

Therese Skardal

Haslev Køre- Og Rideforening

57,27

4,00

2,80

64,07

3

2

93

Rainbow - 1

Katrine Malmstrøm Jensen

Vestermarie - Nylars Køre- & Rideforening

68,17

0,00

23,60

91,77

1

81

Starke Borgh´s Thrustfull - 1

Anne Hansen

Nordbornholms Køre- Og Ridef.

60,67

0,00

33,20

93,87

8

92

Vognmandgårdens Valentin - 1

Line Olsson

Nordlandets Rideklub

60,67

0,00

36,80

97,47

6

90

Firfod Fielfraz - 1

Nanna Jensen

Haslev Køre- Og Rideforening

51,82

Disk

5

89

Baltic Hexia - 2

Kira Ragnarsdottir

Nexø Rideklub

57,96

Disk

7

91

Orchard Freedom Scan - 1

Caroline Jensen

Næstved Sportsrideklub

59,32

Disk

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- Og Rideforening,udv. D-stævne i military, 1. afd. af klubmesterskab
25/04/2010 - 25/04/2010


6Military CNCP80 Pony - A

Antal plac.:4
Dotering:

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

3

96

Cassie Fleur - 1

Josefine Letholm Kofod

Midtbornholms Rideklub

47,72

0,00

0,80

48,52

1

9

102

Søborggårds Romance

Anja Eberhardt Jensen

Søborggård Rideklub

49,09

0,00

10,80

59,89

2

6

99

Indiana - 2

Elisabeth Eliesen

Slangerup-Lynge Rideklub

59,32

0,00

1,60

60,92

3

7

100

Mountain Mist - 2

Emilie Wistisen

Østermarie Køre- Og Rideforening

50,46

0,00

14,40

64,86

4

12

105

Loreto - 2

Mathias Hemmer Christensen

Nyskovens Sportsrideklub

60,00

0,00

10,40

70,40

5

98

Silke Mellemgård

Cecilie Kjøller

Nordbornholms Køre- Og Ridef.

51,82

17,00

6,40

75,22

8

101

Borrebjerg´S Running Ronaldo - 1

Mimi Packert

Søborggård Rideklub

57,96

0,00

20,40

78,36

14

107

Jolanda - 1

Pernille Lysgaard Andersen

Holmegårdens Rideklub

47,72

4,00

50,00

101,72

15

109

Nisses Nightmare - 1

Frederikke Mikkelsen

Gentofte Rideklub

52,50

0,00

53,60

106,10

11

104

Chess - 1

Emma Søder

Søborggård Rideklub

55,90

Disk

10

103

Ulvsig´s Cavan - 1

Lisa Hansen

Nordbornholms Køre- Og Ridef.

57,96

Disk

1

108

Firfod Firspring - 1

Sigrid Lærke

Haslev Køre- Og Rideforening

48,40

Disk

4

97

Con Amor - 1

Amanda Lüttichau

Nykøbing Falster Rideklub

60,00

Disk

13

106

Donna - 1

Manja Berlenborg

Fladså-Rideklub

68,17

Disk

2

95

Charissa - 1

Nadia Timm

Haslev Køre- Og Rideforening

55,23

Disk

Top | Retur

Resultatliste
Haslev Køre- Og Rideforening

DRF Stævneprogram 2003 - Haslev Køre- Og Rideforening,udv. D-stævne i military, 1. afd. af klubmesterskab
25/04/2010 - 25/04/2010


7Military CNCP 60 - A

Antal plac.:4
Dotering:

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Dres.

Spr.

Udh.

I alt

Plac

11

110

Delight - 1

Stine Pedersen

Greve Rideklub

49,09

0,00

0,00

49,09

1

7

115

Narzhos - 1

Line Lindholm

Næstved Sportsrideklub

50,46

0,00

0,00

50,46

2

6

114

Team Sødrings Maximum

Tanja Sørensen

Fladså-Rideklub

50,46

0,00

0,40

50,86

3

12

122

Kjølens Frigger - 1

Sigrid Lærke

Haslev Køre- Og Rideforening

51,13

0,00

0,00

51,13

4

2

125

Miranda

Laura Skov

Haslev Køre- Og Rideforening

53,86

0,00

0,00

53,86

5

112

Engtofts Bonita - 2

Ida Grüner Hansen

Østsjællands Rideklub

62,04

0,00

0,00

62,04

14

123

Søborggårds Silver - 3

Jade Schlicling

Søborggård Rideklub

66,13

0,00

4,40

70,53

4

111

Whos Smart - 3

Helena Poulsen

Haslev Køre- Og Rideforening

71,59

0,00

0,00

71,59

1

118

Don Ibrahim - 2

Jade Schlicling

Søborggård Rideklub

62,73

0,00

32,40

95,13

10

121

Caroline - 2

Michella Dønvild

Haslev Køre- Og Rideforening

64,09

5,00

50,40

119,49

9

120

Billy - 2

Klara Fischer-Nielsen

Søborggård Rideklub

53,86

0,00

102,40

156,26

13

124

Muffin - 2

Nanna Mosberg

Søborggård Rideklub

56,59

Disk

8

119

Rasmus

Alberte Kjøller

Søborggård Rideklub

63,40

Disk

3

126

Aziz - 3

Ida Jasmin Thorius

Solrød Rideklub

63,40

Disk

Top | Retur